Publikace

Pro vydavatelství Computer Press jsem spolupracoval na publikaci "1001 tipů a triků pro WWW stránky", autoři Tomáš Holčík, Vlastimil Pošmura, Jakub Mach, Jiří Fotr, Pavel Pastyřík, Jakub Havel, Bogdan Kiszka. Publikace je určena pro každého, kdo pracuje s Internetem, chce mít své stránky, na kterých by rád vystavil třeba kus svého života, fotky z cest nebo prostě jenom zpřístupnil důležité informace svým blízkým a známým. Všechny seriózní společnosti mají své vybrané návrháře a programátory webových prezentací, dobře placené designéry a správce webových serverů.

 

Pro vydavatelství Computer Press jsem připravil publikaci "Apache - Příručka správce WWW serveru". Publikace se zabývá problematikou instalace Apache z binárních a zdrojových souborů a kde můžete tyto soubory zdarma získat, jak otestovat správnost instalace, jak vypadá jádro a stavební prvky Apache, jak nakonfigurovat Apache tak, aby byl jeho chod bezproblémový, jak spustit, spravovat a zastavit Apache, jak provozovat Apache v prostředí Unix/Linux i Windows, jak lze pracovat s moduly, které Apache podporuje, jak vyzrát na konfiguraci Apache, jak nastavit logování, jak si poradit se zabezpečením Apache a spolupráce Apache s HTML, CGI, SSI či PHP

 

Opět pro vydavatelství Computer Press jsem spolupracoval na publikaci "Linux Mandrake 9.0 - 3xCD a Instalační příručka", autoři Ivan Bíbr a Vlastimil Pošmura. Publikace obsahuje 3 CD s instalací operačního systému Linux Mandrake 9.0 a instalační příručku.

 

 

 

Pro vydavatelství Computer Press jsem spolupracoval na publikaci "PHP a MySQL Názorný průvodce tvorbou dynamických WWW stránek", autor Larry Ullman. Jsem autor části "Instalace na Linuxu". Publikace je určena jako nejsnadnější cesta ke zvládnutí tvorby dynamických webových aplikací.

 

 

 

Pro vydavatelství Computer Press jsem spolupracoval na publikaci "Vytváříme WWW stránky 6. aktualizované vydání", autoři Jiří Hlavenka, Radek Sedlář, Tomáš Holčík, Miroslav Kučera, Zdeněk Schneider, Imrich Buranský, Vlastimil Pošmura. Publikace se zabývá těmito problematikami: základy web designu a tvorby webových stránek v kódu HTML a modernějším XML, detailnější pohled na vytváření tabulek, rámů a kaskádních stylů (CSS), oživení webových stránek pomocí dynamického HTML (DHTML) a JavaScriptu, vytváření profesionálních grafických prvků, kreslení, tvorba animací a zvuku ve famózním nástroji Macromedia Flash MX, návod na vytvoření WAPové stránky pro mobilní telefony, programování webových stránek v nejoblíbenějším skriptovacím jazyce PHP, propojení stránek s databázemi MySQL a publikování, správa a údržba stránek na webovém serveru Apache.

Seriál čtyř článků "Web server Apache pro začátečníky", pro časopis Connect!. První díl vyšel v říjnu 2001. Jednotlivé díly (díl 1, díl 2) byly navíc uveřejněny na http://connect.cpress.cz/.


 

Vlastimil Pošmura, 2021